///Kuidas valida prilliraame?

Kuidas valida prilliraame?

Ümar nägu

Sellisele näotüübile sobivad eelkõige tugevama raamiga prillid, mis on ka meelekohast laiemad. Sellised prillid teevad näo pikemaks ja ei tõmba tähelepanu näo ümarale kujule. Eelistada tasub tumedamat värvi prille – proovi musta, shokolaadipruuni ja tumepunase raamiga prille.

Kõige esimese asjana soovitatakse ümaramale näole kandilisemaid ja nurgelisemale ümaramaid raame, ent seda reeglit ei pea väga rangelt jälgima, sest üha enam kantakse prille just näo eripära esile toomiseks. Praegu popid suured ja kumerad prilliraamid on nii populaarseks osutunud arvatavasti just sobivuse tõttu paljude näotüüpidega ja neid armasatavad kanda nii „ümarad” kui ka „kandilised”.

Ovaalne nägu

Ovaalne nägu on kõige proportsionaalsem näokuju, millele on iseloomulik kitsam lõug ja tihti ka kõrgemad põsesarnad. Sulle sobivad sellised prillid, mis on sama laiad kui su näo kõige laiem osa. Need toovad esile näo tasakaalu. Väldi sellised prilliraame, mis vormivad nägu liiga jõuliselt. Ovaalsele näole sobivad eelkõige kandilisema kujuga prillid.

Ovaalse näoga tuntud naisi: Sarah Jessica Parker, Julia Roberts, Jennifer Aniston.

Kandiline nägu

Kandilist nägu iseloomustavad üheaegselt lai lõug ja lai otsaesine. Ovaalse kujuga prillid lisavad sellisele näole pehmust ja muudavad nägu pikemaks.Väldi nelinurkseid prilliraame, mis toovad liigselt esile näokuju ja teevad näo proportsioonid lühemaks.

Kandilise näokujuga kuulsad naised on: Gwyneth Paltrow, Demi Moore, Sandra Bullock

Südamekujuline nägu

Südamekujulisele näole on omane lai otsaesine, kõrged põsesarnad ja kitsas väike lõug.

Kandilisema kujuga või lenduriprillid tasakaalustavad kitsast lõuga. Väldi liiga tumedaid prilliraame, mis võivad lõhkuda su näojoone. Proovi halli või helepruuni raamiga prille. Suure tõenäosusega sobivad sulle väga hästi ka raamita suure klaasiga prillid.

Tuntud südamekujulise näoga inimesed: Lisa Kudrow, Jennifer Love-Hewitt, Reese Witherspoon.

 

Ent peale näokuju peaks arvestama ka näo muid detaile. Näiteks silmade vahekaugust. Avara raamivahe ja laia ninasillaga prille ei soovitata neile, kelle silmad asuvad lähestikku (pupillide vahekaugus väiksem kui 65 mm) – vastasel juhul liiguvad silmad üksteisele optiliselt veelgi lähemale.

Valida võiks raamid, mille ninasild on läbipaistev või kitsas. Kelle silmade vahekaugus on aga suurem kui 65 mm (näiteks 72 mm), peaks kindlasti valima raamid, millel on lai ja tumedavärviline ninasild, et lasta silmadel näiliselt koomale liikuda.

Kui näokuju ja silmade vahekaugus on analüüsitud, tuleks tähelepanu pöörata ninale. Sõltub muidugi ninaomaniku eelistusest, ent üldjuhul on lõpptulemus ilusam ja rahulikum, kui näojooned on tasakaalus.

Pika nina omanikul tasuks hoiduda kõrge või topelt ninasillaga raamidest ja valida raamid, mille sild asetseb madalamal, sest kõrge ninasild muudab pika nina veelgi pikemaks. Praegu laineid löövad 1950-ndate kassisilmsed prilliraamid sobivad pikaninalistele eriti hästi, sest tihti asetseb nende raamide ninasild madalal ninajuurel.

Lühikesele nöbininale soovitatakse aga kõrge ja läbipaistva ninasillaga raame, mis tõstavad nina alguspunkti kõrgemale. Nina näib peenem, kui raamil on tumedam ja nina kuju jälgiv sild.

Prilliraamide ninasillast vähem oluline pole sangade liitekohtade asetus, sest nende laiuse ja kõrgusega saab reguleerida näo pikkust. Mida kõrgemal liitub sang prillidega, seda pikemaks see näo optiliselt venitab.

Pikliku näotüübi eripära on ühelaiustena tunduvad laup, põsed ja lõug, mida saab optiliselt lühendada madalamal asetsevate liitekohtade ja värviliste nelinurksete raamidega. Ka raam, mille ülemine äär on rõhutatud ja asetseb kulmudest allpool, sobib piklikule näotüübile hästi.

Kes soovib aga lasta nägu pikemana paista, võiks valida kõrgete liitekohtade ja ümarama ülaosaga prilliraamid, mille kaar kattub kulmukaarega.

2017-07-24T15:40:24+00:00