///Soovitused algajale progresseeruvate prilliklaaside kasutajatele

Soovitused algajale progresseeruvate prilliklaaside kasutajatele

Enne, kui võtate valmis prillid koju kaasa, proovige neid koos optik-konsultandiga.
Spetsialist selgitab, kuidas neid kasutada ja niimoodi võite hoida ära kõige enam levinud vead, samuti lühendate adapteerumisaega.

Esimene samm: asetage prilliraamid ette ja vaadake kaugusesse prilliklaasi ülemise vaatevälja (tsooni)kaudu. Peaksite suurepäraselt nägema kaugusesse.

Teine samm: vaadates kaugusesse tõstke aeglaselt pead üles poole. Nägemine peaks halvenema, kuna nüüd vaatate läbi keskosa ja lähedale vaatamise tsooni kaudu.

Kolmas samm: Vaadates otse ette, langetage aeglaselt pilk , et leida lugemise tsoon. Proovige nüüd lugeda lõik. Lugemine peaks olema mugav.

Neljas samm: lugemise ajal langetage aeglaselt pea ja vaadake teksti, see peab muutuma halvemini nähtavaks, kuna nüüd vaatate läbi kaugele vaatamise tsooni

Kuidas uute progresseeruvate prillidega trepist üles ja alla minna?

Uute progresseruvate prillidega trepist tõustes või laskudes olge ettevaatlik. Vaadake läbi ülaosa, kallutades pead alla poole ning kaugele vaatamise tsooni kaudu. Kui kallutate pead vaid veidi, näete läbi vahedistantsi tsooni ja pilt ei ole loomulik, vaid suurendatud. See võib viia õnnetusjuhtumini. Enne iga astet on vaja kallutada pead alla ja esimestel päevadel kasutage abiks trepikäsipuud.

Õppige eristama ja leidma vajalike nägemistsoone oma uutes progresseeruvates prilliklaasides.

2017-07-10T16:26:55+00:00